Cariere IBS

Social Media Marketing Specialist

IBS își mărește echipa cu un Social Media Marketing Specialist.

Activitatea noastră in mediul online a crescut semnificativ in ultimii ani si ne dorim un coleg(a) in regim full-time, alături de care sa lansam campanii memorabile online dar si offline pentru brandurile de băuturi alcoolice pe care le reprezentam pe https://www.ib-stores.ro/ si pe https://bautura-online.ro/

Iți oferim oportunitatea să-ți exprimi creativitatea, imaginația și latura comercială. Piața băuturilor alcoolice din România este foarte dinamică, de aceea este important să poți lua decizii în funcție de strategia companiei sau mișcarea stocurilor.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  1. Minim 1 an experiența in social media marketing si copywriting;
  2. Atent(ă) la detalii;
  3. Esti up-to-date cu ultimele trenduri si tehnologii in digital marketing;
  4. Ai abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în limbile română și engleză;
  5. Stil de lucru proactiv si responsabil;
  6. Ai abilități bune în planificarea și prioritizarea activităților și sarcinilor;
  7. Ai capacitatea să înțelegi problemele specifice, sa gândești critic și să găsești soluții;
  8. Iti place disciplina, perseverența și punctualitatea;
  9. Ești o persoană foarte curioasă și cu o atitudine pozitivă;
  10. Ești capabil să creezi și să implementezi idei creative în concordanță cu valorile brandurilor;
  11. Cunoștințele de graphic design cât și experiența în domeniul băuturilor reprezintă un avantaj;
Responsabilități principale
  1. Social Media marketing & management pe canalele de marketing ale brandului;
  2. Managementul produselor din website (adăugare/editare produse);
  3. Copywriting pentru activitățile de marketing;
  4. Creare de conținut pentru activitățile de marketing;
  5. Planificare activități de marketing și dezvoltare de campanii de marketing împreună cu agenția de marketing;
  6. Comunici saptamanal cu agenția de marketing pentru implementarea strategiei de marketing si branding;
  7. Analizarea performanțelor brandurilor și evaluarea rezultatelor;
  8. Analizarea pieței de băuturi alcoolice la nivel național si internațional;
  9. Participarea și organizarea de promoting & marketing events;
  10. Crearea și implementarea de strategii de marketing & sales împreună cu departamentul de vânzări, clienții firmei și platformele noastre online (B2C & B2B);
Beneficii
  1. Salariu motivant;
  2. Masă caldă în regim catering;
  3. Timp de lucru 8.5 ore/zi, din care 30 minute pauză de masă și 30 minute pauză de relaxare;
  4. Asigurarea transportului;
  5. Creșteri salariale în funcție de performanțe;
  6. Discount de angajat la achiziționarea băuturilor;
  7. "Casual Thursday”, fiecare ultimă zi de joi din lună cu grătar, muzică și relaxare;
  8. Bonus în funcție de performanțe;
  9. Posibilitate de a avansa;
  10. Tichete de vacanță;
  11. Concediu de odihnă 24 zile;

International Brand Stores Romania este o companie tânără si dinamica care face parte dintr-o companie internaționala. Noi oferim clienților noștri o gama diversificata de băuturi alcoolice si non alcoolice, in engros, HoReCa, precum si rețele de distribuție, cu cele mai profesioniste servicii și cele mai bune preturi atât la nivel local în Romania, cat si la nivel internațional.

Îți dorești să lucrezi într-un mediu liniștit, în afara agitației din oraș? Îți place sa privești natura de pe geamul biroului? Noi îți putem oferi aceste avantaje, datorită locației în care ne desfășurăm activitatea. Suntem localizați la doar 24 de km de centrul Clujului, în localitatea Răscruci(repere: DeLonghi, Bosch, etc.)

Aplică pentru postul de Social Media Marketing Specialist
Încarcă CV

Carbon Champagne este acum disponibila in Romania exclusiv prin IBS