Cariere IBS

Reprezentant vânzări e-commerce

Îți dorești să lucrezi într-un mediu liniștit, în afara agitației din oraș? Îți place sa privești natura de pe geamul biroului? Noi îți putem oferi aceste avantaje, datorită locației în care ne desfășurăm activitatea. Suntem localizați la doar 24 de km de centrul Clujului, în localitatea Răscruci (repere: DeLonghi, Bosch, etc.).

International Brand Stores Romania este o companie tanara si dinamica care face parte dintr-o companie internationala. Noi oferim clienţilor noştri o gama diversificata de bauturi alcoolice si non alcoolice, in en-gros, HoReCa, precum si retele de distributie cu cele mai profesioniste servicii şi cele mai bune preturi atat la nivel local în Romania, cat si la nivel international. Depozitul central este situat în comuna Bonțida, lângă Tetarom III (Bosch, DeLonghi etc.), unde depozităm și pregătim pentru clienții noştri băuturile en-gross.

Candidatul ideal
  • 1. Ai cunoștinte medii/avansate de operare PC
  • 2. Ai cunoștințe medii în Microsoft Office, în special Microsoft Excel
  • 3. Îți place domeniul vânzărilor
  • 4. Te atrage ideea de a fi în poziția în care să crești și să ajuți la creșterea unei noi platforme de vânzări dedicată afacerilor care lucrează cu băuturi
  • 5.Î ți place să lucrezi sub presiune (să rezolvi mai multe task-uri simultan, să te încadrezi într-un interval de timp prestabilit)
  • 6. Ești atent la nevoile clienților
  • 7. Esti preocupat de ceea ce face concurenta pe piața băuturilor
  • 8. Ești proactiv în rezolvarea eventualelor problemele
  • 9. Ești o persoană atentă, responsabilă, sociabilă, punctuală
  • 10. Ai abilități bune de planificare a muncii, ești organizat, comunicativ
  • 11. Ai experiență pe poziții de vânzări
  • 12. Permisul de conducere reprezintă un avantaj
  • 13. Ai abilitati de comunicare excelente și putere de convingere
  • 14. Îţi place munca de birou (postul presupune activităţi principale de birou cu deplasări ocazionale);
  • 15. Eşti foarte curios!
  • 16. Experiență sau interes în web-design, social media, digital marketing reprezintă un avantaj
  • 17. Experiența în vânzări online (B2C sau B2B) reprezintă un avantaj.
Responsabilități principale
  • 1. Prospectarea de noi clienți si noi posibilităţi
  • 2. Preluarea și prelucrarea comenzilor
  • 3. Facturarea comenzilor
  • 4. Pregătirea/procesarea documentelor logistice în platforma transportatorului sau prin intermediul e-mailului
  • 5. Comunicare/colaborare permanentă cu depozitul în vederea pregătirii şi livrării mărfii la timp
  • 6. Menține legătura cu clienții actuali
  • 7. Trimite oferte pe e-mail
  • 8. Strategie de prețuri: propune prețuri, oferte, strategii de vanzari
  • 9. Urmărirea trendurilor din piață pentru a crea oferte tematice
  • 10. Contribuie la strategia generală a departamentului de vanzari
  • 11. Întocmirea de rapoarte periodice
  • 12. Promovarea platformei online către clienții existenți, dar și către viitorii clienți
  • 13. Promovare în platforma online, dar și extra platformă a produselor IBS Exclusive
  • 14. Verificarea periodică a prețurilor din piața de retail și compararea acestora cu prețurile din portofoliul IBS
Beneficii
  • 1. Salariu lunar motivant (2500-4000 Ron).
  • 2. Tichete de masă
  • 3. Decontarea transportului/ transport organizat de către firmă
  • 4. Timp de lucru 8.5 ore / zi, din care 30 minute pauză de masă și 30 minute pauză de relaxare
  • 5. Creșteri salariale în funcție de performanțe
  • 6. Discount de angajat la achiziționarea băuturilor
  • 7. Oportunitatea de a lucra în noua locație a companiei, dotată complet cu tot ce este nevoie pentru a crea un mediu de lucru ideal și unde vei putea să-ti pui calitățile în valoare.

Te asteptam in echipa noastra!

Compania International Brand Stores si-a inceput activitatea in Olanda in anul 2006 si a continuat in Romania, dezvoltand o retea de distribuite.

Din anul 2010 suntem importatori directi in Romania pentru bauturi alcoolice, vinuri ,soft drinks si bere.

Toate bauturile comercializate sunt 100% originale, garantat,IBS colaborand cu distribuitori importanti si consacrati de bauturi alcoolice de pe piata internationala.Experienta,succesul pe piata internationala si relatiile bunein toata lumea, au determinat compania sa deschida primul depozit central in Cluj-Napoca.In acest moment suntem unul dintre putinele antrepozite fiscale de pe teritoriul Romaniei.

Aplică pentru postul de Reprezentant vânzări e-commerce
Încarcă CV