Cariere IBS

Junior customs manager

Noi suntem compania International Brand Stores SRL. Suntem importator direct și furnizor de băuturi alcoolice pentru sute de clienți, distribuitori, HoReCa, lanțuri de magazine şi suntem pasionați de băuturi de calitate.

Căutăm o persoană ambițioasă, muncitoare, expertă în multi-tasking, disciplinată și flexibilă. Piața băuturilor alcoolice din România este una foarte dinamică și la fel ne așteptăm să fii și tu.

Candidatul ideal

Ești candidatul ideal dacă:

  • Ai cunoștinte avansate de operare PC;
  • Ai cunoștințe avansate în Microsoft Office, în special Microsoft Excel;
  • Ai cunoștințe de contabilitate primară
  • Ai cunoștințe de limba engleza (nivel mediu spre avansat);
  • Îți place sa fii organizat;
  • Ai abilități de comunicare excelente;
  • Îți place sa lucrezi sub presiune (să rezolvi mai multe task-uri simultan, să te incadrezi într-un interval de timp prestabilit);
  • Ești atent la detalii;
  • Ești proactiv în rezolvarea eventualelor problemele;
  • Ești o persoană atentă, responsabilă, sociabilă, punctuală;
  • Ai abilități bune de planificare a muncii, ești organizat, comunicativ;
  • Ai permis de conducere
  • Cunostințele/experiența in zona de vamă, procese vamale, fiscalitate reprezintă un avantaj;
Responsabilități principale
  • Întocmirea și depunerea periodică a declarațiilor aferente Regimurilor Vamale Economice;
  • Întocmirea și depunerea periodică a raportului de banderole fiscale;
  • Înregistrarea mișcărilor și stocurilor a produselor accizabile în sistem EMCS;
  • Evidența banderolelor fiscale: gestionare, verificare stoc minim de banderole si notificare pentru comandă, recepție banderole, predarea banderolelor fiscale către gestionarul depozitului în vederea aplicării; întocmirea necesarului de banderole in funcție de produsele care urmează să sosească.
  • Recepție marfă în software-ul ERP, utilizat de companie;
  • Comunicare zilnică cu autoritatea vamală; asistarea si oferirea de suport inspectorilor vamali în timpul controalelor efectuate în cadrul companiei.
Beneficii
  • Salariu net de la 2750 RON;
  • Serviciu catering;
  • Decontarea transportului;
  • Timp de lucru 8.5 ore/zi, din care 30 minute pauză de masă și 30 minute pauză de relaxare;
  • Creșteri salariale în funcție de performanțe și de exprimarea dorinței de dezvoltare în cadrul companiei;
  • Discount de angajat la achiziționarea băuturilor.
  • Concediu de odihna 24 zile lucratoare.
Aplică pentru postul de Junior customs manager
Încarcă CV