Cariere IBS

Junior Brand Manager

Salut, noi suntem International Brand Stores și suntem în căutare de Junior Brand Manager, care să se alăture echipei IBS.

Căutăm o persoană pasionată de tot ceea ce face, creativă și căreia îi plac provocările strategice! Dacă îți dorești un job unde să îți poți pune în aplicare toate skill-urile tale de marketing, IBS este locul potrivit pentru tine.

Candidatul ideal

Credem că te-ai potrivi în echipa noastră dacă:

  1. Ai o experiență de minim 2 ani într-o poziție de marketing sau comunicare (preferabil la o firmă FMCG)
  2. Ești comunicativ, creativ, responsabil, curios și ambițios
  3. Ai cunoștințe foarte bune de limba engleză, atât scris cât și vorbit
  4. Ești orientat spre rezultate și profit
  5. Ai aptitudini excelente de Microsoft Office
  6. Ești analitic și concludent
Responsabilități principale

Ce vei face:

  1. Dezvoltarea, implementarea, coordonarea, evaluarea și raportarea planului de marketing pentru brandurile IBS exclusive
  2. Crearea de brand awareness și îmbunătățirea poziționării în piață
  3. Dezvoltarea de campanii digitale în colaborare cu agenția de marketing
  4. Analizarea performanțelor brandurilor și evaluarea rezultatelor
  5. Analizarea pieței de băuturi alcoolice la nivel național si internațional
  6. Sourcing, propunerea și dezvoltarea de produse noi
  7. Contactarea producătorilor de băuturi pentru marketing, sales, reporting, etc.
  8. Crearea și implementarea de strategii de marketing & sales împreună cu departamentul de vânzări, clienții firmei și platformele noastre online (B2C & B2B)
  9. Colaborarea cu agenția de marketing
  10. Vizite la târguri de băuturi internaționale
Beneficii

Ce îți oferim:

  1. Salariu motivant
  2. Catering
  3. Timp de lucru 8.5 ore/zi, din care 30 minute pauză de masă și 30 minute pauză de relaxare. Program de la 8.30 la 17.00
  4. Transport asigurat de către firma
  5. Creșteri salariale în funcție de performanțe
  6. Discount de angajat la achiziționarea băuturilor
  7. Zilnic fructe proaspete
  8. "Casual Thursday”, fiecare ultimă zi de joi din lună cu grătar, muzică și relaxare.

Cine suntem noi:

Compania International Brand Stores și-a început activitatea în Olanda în anul 2006 și a continuat în România, dezvoltând o rețea de distribuție. Din anul 2010 suntem importatori direcți în Romania de băuturi alcoolice, vinuri, soft drinks și bere. Ne dorim să creștem în continuare pe toate planurile, motiv pentru care te vrem în echipa noastră!

Încarcă CV